چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

ساخت وبلاگ
چکیده : چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟ چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟ ... با عنوان : چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟ بخوانید :

چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

 • چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  تعریف واقعی جذابیت زنان در چیست؟ دقیق نمی‌شود نتیجه گیری کرد، هر قوم و فرهنگی ملاک هاي زیبایی خودش را دارد. مثلاً در زمان قدیم بعضی جوامع زنانی با ابروی تراشیده را زیبا می خواندند، و بعضی هم زنان چاق را زیبا می‌دیدند. ملاک هاي زیبایی حالا هم با تفاوت هاي زیادی بیان میشود. هر نژادی مولفه هاي خودش را دارد، ما دراین مقاله دیدگاه هاي یکسان در همه ی جوامع رابه شما می‌گوییم.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  اگر از یک مرد بپرسید، هنگام نگاه کردن به یک زن نخستین چیزی که نظرش را جلب میکند چیست شاید بیش از همه ی به تناسب اندام یا لبخند او اشاره کند. البته طیف گسترده اي از مردان پیش از هر چیز به انحناها و برآمدگی هاي بدن زنان جذب می‌شوند و این امر توسط تعداد زیادی از محققان و کارشناسان تایید شده است. علاوه بر این، این جذابیت زنانگی تنها بر اساس یک بررسی ظاهری و ساده توسط مرد بدست نمی‌آید بلکه یک فرآیند بیولوژیکی بسیار عمیق و پیچیده است.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  گرچه شاید هر مردی سلیقه متفاوتی در مورد زنان داشته و تعاریف خاصی برای زن جذاب داشته باشد اما در ادامه این مطلب قصد داریم شما رابا ویژگی هاي ظاهری زنانه اي که توسط تعداد زیادی از مردان بعنوان ویژگی هاي یک زن جذاب شناخته شده و باعث جلب توجه آنها میشود اشاره اي اجمالی داشته باشیم.

  مو هاي بلند

  بر اساس تحقیقات گسترده، مردان بطور عمومی زنانی با مو هاي بلند،ضخیم و براق را ترجیح میدهند. مطالعات نشان میدهد که مردان این ویژگی هاي ظاهری زنانه رابه صورت ناخودآگاه نشانه اي از سلامت جسمانی، انرژی کافی حیاتی و حتی نشانه اي از قابلیت باروری بالای زن میدانند. آلن میلر و ساتوشی کانازاوا در کتاب خود با عنوان «چرا افراد زیبا دختران بیشتری دارند:

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  از قرار ملاقات، خرید و دعا کردن تا رفتن به جنگ و میلیونر شدن» «Why Beautiful People Have More Daughters: From Dating, Shopping, and Praying to Going to War and Becoming a Billionaire» میگویند که یکی از نشانه هاي سلامت جسمانی جذابیت ظاهری است.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  البته از نشانه هاي دیگر می‌توان به مو هاي زنان اشاره کرد زیرا زنان سالم همواره موهایی درخشان دارند در حالی‌که زنان دارای وضعیت جسمانی نامناسب طبق معمولً با مو هاي بی رنگ و مات دیده می‌شوند. از این رو داشتن موی بلند و البته درخشان و سالم یکی از ویژگی هاي یک زن جذاب است که چشم مردان رابه خود جلب خواهد کرد.

  بوی خاص

  تعداد زیادی از ما در مورد فرومون ها شنیده ایم؛ سیگنال هاي شیمیایی که ازبدن ما متساعد می‌شود. اما کمتر کسی می‌داند که این بوهای خاص توسط افراد و به صورت ناخودآگاه بعنوان نشانه اي از سلامت و جذابیت یک زن درنظر گرفته می‌شوند. مطالعات نشان داده است که فرومون ها اطلاعات قابل توجهی در مورد شخص در خود دارند

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  از جمله شرایط سیستم ایمنی بدن. از این رو میتوان گفت که مردان می‌توانند با بوی یک زن تشخیص دهند که او سیستم ایمنی قوی دارد یا خیر. البته این موضوع در جهت عکس نیز کاربرد دارد و زنان با توجه به بوی بدن مرد میتوانند سطح تستوسترون موجود در بدن او را درک کنند.

  تقارن صورت

  تقارن صورت در جذابیت زن بسیار مهم و تعیین کننده است و میتوان آن رابا چند ترفند اندازه گیری کرد. مردان بطور ناخودآگاه به این ویژگی زنانه دقت میکنند زیرا ویژگی هاي صورت زنان نشانه اي از ژن خوب در بدن آن هاست. از طرف دیگر، عدم تقارن، همواره با وخامت وضع سلامتی، ژن هاي بد و حتی نابهنجاری هایي در ارگان هاي تولید مثلی زنان همراه است.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  حتی حیوانات وحشی نیز هنگام نگاه به جنس مخالف خود موضوع تقارن را درنظر می‌گیرند. برای مثال؛ پرستوهای ماده، پرستوهای نری را ترجیح می‌دهند که دم هاي متقارنی دارند زیرا این موضوع نشان دهنده داشتن ژن هاي خوب است.

  رنگ دندان

  وقتی که محققان میخواستند تاثیر لبخند شخص بر جذابیت او را مشخص کنند، با تغییر محل و فاصله دندان ها از طریق فتوشاپ و نشان دادن انها به افراد به نتایج جالبی دست یافتند: با نشان دادن عکس مردان به زنان و برعکس، مشخص شد که دندان زنان اهمیت زیادی برای مردان دارد و حتی بدون توجه به بحث سنی، این موضوع نشان دهنده توان باروری باقی مانده در وی است.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  بدین ترتیب زنانی که میخواهند جذابیت زنانه بیشتری داشته باشند بهتر است به سلامت دهان و دندان خود اهمیت بیشتری دهند زیرا از نظر مردان، زن جذاب زنی است که دندانهای زیبا و سفیدی داشته باشد.

  دست هاي بلند

  این مورد یکی از ویژگی هاي ظاهری است که ممکن است داشته و یا نداشته باشید اما جالب این است که بدانید مردان، زنان دارای دست هاي بلند را حتی بیشتر از پاهای بلند شبیه سوپر مدل ها جذاب می‌دانند. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه نیو ساوث ولز انجام گرفت، گروهای از مردان به تماشای ویدیوهایی از ۹۶ زن با سنین ۲۰ تا ۴۹ سال نشستند. بعد از تماشای ویدیو، از آنها خواسته شد به زنانی که دیده اند به صورت جداگانه امتیازی بدهند.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  نتایج نشان داد که زنان دارای دست هاي بلند همواره بیشتری امتیاز را در بین دیگر زنان بدست آورده و بدین ترتیب بلند بودن دست یکی از معیار های مردان برای یک زن جذاب است. همچنین مطالعات نشان داد که سایز باسن و دور کمر نیز برای مردان بسیار مهم است و پس ازآن نیز وزن و سن اهمیت بالایی دارند. برخلاف تصور تعداد زیادی از زنان که پاهای بلند را عاملی برای جلب توجه مردان و نشان دهنده جذابیت زنانه میدانند.

  صدای با تُن بالا

  مطالعات نشان داده که مردان صداهای نازک زنانه را دوست دارند زیرا چنین زنانی طبق معمولً جوان تر بوده و ویژگی زنانه اي محسوب میشود که نشان از سطح بالای استروژن در بدن زن دارد. علاوه بر این صدای با تنُ بالا نیز نشان دهنده سایز بدنی کوچکتری است، در حالی‌که صدای با تن پایین با مردانگی مرتبط است. از این رو زنانی که تن صدای پایینی دارند طبق معمولً دارای ویژگی هاي زنانه کمتر و مردانه بیشتری هستند.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  از این رو وقتی مردان چنین صدایی را میشنوند بطور ناخودآگاه یک مرد قوی یا بزرگ جثه را در ذهن خود مجسم می‌کنند که از نظر انها هنگام تماشای یک زن جذابیتی ندارد. محققان دریافته اند که تُن و طنین صدا در دنیای حیوانات نیز بسیار مهم و تاثیر گذار است. برای مثال غرش هاي عمیق نشان دهنده حیوانی بزرگ و تُن هاي بالا و سبک نشان دهنده موجودی کوچک جثه مانند حشرات است.

  انحنای ستون فقرات

  همه ی میدانند که زنان از زنان دارای انحنا و پیچ و خم بدن خوششان می‌آید و از نظر انها یک زن جذاب باید دارای انحناها و پستی بلندی هایي در بدن خود باشد. اما صرفاً داشتن برآمدگی و برجستگی برای مردان جذاب نیست زیرا ممکن است این برآمدگی ها و انحناها نتیجه اضافه وزن باشد.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  از این رو مردان، زنانی را دارای جذابیت زنانه می‌دانند که در ناحیه کمر و ستون فقرات و به صورت طبیعی دارای انحنا باشند. یک روان‌شناس به نام دیوید لوییس از دانگشاه بیلکنت دراین زمینه ۲ آزمایش انجام داد. در ابتدا از تعدادی مرد خواسته شد که عکس زنانی را نگاه کنند که به کمک تکنولوژی دیجیتال، تغییراتی در ناحیه کمر انها ایجاد شده و این تغییرات در زوایای مختلف به نمایش در می آمد.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  مردان انحناهای ۴۵ درجه اي در کمر را بسیار جذاب میدیدند. در آزمایش دوم، محققان تصمیم گرفتند به این نکته برسند که آیا مردان این زاویه رابه دلیل برجسته تر کردن باسن زنان دوست دارند یا زیبایی و جذابیت زنانه این حالت در خود انحنا نهفته است. نتیجه آزمایش نشان داد که خود انحنا باعث جلب توجه مردان میشود ودر این مورد، اندازه باسن اهمیت چندانی برای مردان ندارد.

  رنگ قرمز

  تحقیقی که توسط اندرو الیوت و دانیلا نیستا انجام شده نشان داده است که واکنش خاص مردان به رنگ قرمز میتواند یک فرآیند بیولوژیکی باشد. این موضوع در دنیای حیوانات نیز صادق است زیرا در بین حیوانات نیز رنگ قرمز طبق معمولً نشان دهنده آمادگی جنس مخالف برای جفتگیری است.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  این دو محقق در نهایت دریافتند که رنگ قرمز تاثیر زیادی بر روی ماهیت جذابیت زنانه از دیدگاه مردان دارد بدون این‌که خودشان متوجه نقش رنگ قرمز دراین ماجرا باشند. در کمال ناباوری مشخص شد که رنگ قرمز هیچ تاثیری بر استنباط زنان از جذابیت زنانه در مورد زنان دیگر ندارد و این موضوع تنها بر مردان موثر میوفتد.

  لگن پهن

  یکی از جذاب ترین ویژگی هاي جسمی زنانه که مردان رابه شدت به یک زن جذب کرده و دارنده آن یک زن جذاب دارای جذابیت زنانه شناخته میشود دارا بودن لگن یا باسن پهن است و به گفته محققان، مردان نسبت ۷ به ۱۰ سایز کمر در مقابل پهنای لگن خاصره را جذاب ترین شکل می‌دانند زیرا که چنین شرایط جسمی از نظر آنها بهترین و کامل ترین شکل برای فرزند آوری است.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  هر چه این نسبت کاهش یابد نشان دهنده این است که وضع حمل برای زن سخت تر و پیچیده تر خواهد بودو اگر شاهد بالا رفتن این نسبت در قسمت باسن باشیم این موضوع میتواند نشان دهنده چاقی زن مورد نظر و داشتن مشکل در باروری باشد. البته که مردان ضرورتاً و به صورت آگاهانه خواستار چنین نسبتی نیستند و اکثر مردان نیز از این‌که چنین ویژگی هایي رابه صورت ناخودآگاه نشانه باروری می‌دانند غافل هستند.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  زیرا تمام این فرآیند کاملاً ناخودآگاهانه صورت می‌گیرد بدون این‌که مردان خود از علت توجهشان به این مسئله آگاه باشند علاوه بر این نقش غریزه و جنبه شهوانی موضوع را نیز نباید نادیده گرفت و مطالعات نشان داده که این موضوع نقش مهمی در تصور یک مرد از جذابیت زنانه و زن جذاب دارد.

  ودر ادامه: واقعیت هایي جالب و باورنکردنی در مورد خانمها

  همه ی و حتی خود زنان نیز فکر میکنند که همه ی چیز را در مورد زنان میدانند: زنان در طول روز چقدر حرف میزنند، چرا انها رنگ هاي بسیار بیشتری را درک میکنند و چه مقدار رژ لبی که آنها در طول عمر خود می‌خورند. با این وجود دانشمندان تصمیم گرفته اند بررسی هاي عمیقی تری در مورد زنان داشته باشند و چیزهای جالب و غیر معمول ترین در مورد طبیعت زنان کشف کنند و مشخص شده که دراین امر نیز تا حدودی موفق بوده اند.

  زنان در به یادآوری کارهایی که باید انجام شوند مهارت دارند نه کارهایی که انجام شده اند

  هر زنی با این شرایط مواجه شده که مرد خانه خرید برخی اقلام درخواستی او یا بردن سطل زباله به بیرون از خانه را فراموش کرده است. البته برای این موضوع یک توضیح کاملاً علمی وجوددارد. درسال ۲۰۱۵، لیانا پالرمو برای آزمایش حافظه مردان و زنان، وظایفی را برای ۱۰۰ نفر از آنها تعیین کرد و زمان بین هر کدام از این وظایف ۲ دقیقه تا یک روز بود.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  نتایج نشان داد که زنان در به یاد آوردن وظایف آینده مهارت بهتری دارند در حالیکه کارهای انجام شده خیلی سریع فراموششان می شد. لیانا می‌گوید: ” علاوه بر وظایف اصلی، زنان کارهی زیادی در زمینه خانه داری داشته و باید اطلاعات زیادی را در مغز خود نگه داری کنند. از این رو ذهن و حافظه انها برای چنین وظیفه اي تربیت شده است”.

  زنان میتوانند بوی مردان را در بین جمعیتی انبوه تشخیص دهند

  یک مشاور روابط جنسی در ایالات متحده ادعا میکند که مرد هر چه از لحاظ جسمی سالم تر باشد، بوی بدن او شدید تر بوده و این امر در هنگام جلب توجه زنان نقش مهمی دارد. یک زن حتی در زمانی که دریک عطرفروشی ودر کنار زنان زیادی که تازه عطرهای زیادی را امتحان کرده اند حضور دارد نیز می‌تواند حضور یک مرد را از بوی او تشخیص دهد. علاوه بر این، توانایی بویایی جنس مونث حتی میتواند میزان سلامت جسمی مرد مورد نظر را نیز تشخیص دهد.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  تنها ۳ ثانیه برای اینکار زمان می‌خواهد. محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا نتیجه گیری کرده اند که بوی بدن مرد باعث آرامش زن میشود. بنابر این جای تعجب ندارد زنی که برای مدت طولانی از همسر یا نامزد خود جدا افتاده تیشرت او رابه تن کند تا حس نزدیکی بیشتری به او دست دهد.

  زنان خیلی آرام تر از مردان در دام عشق گرفتار میشوند

  بدون توجه به این‌که چه چیزی باعث عاشق شدن می‌شود-مغز، دل یا هورمونهای جنسی- مردان طبق معمولً بسیار زودتر از جنس مخالف عاشق میشوند. برخی مطالعات نشان داده که بیش از ۲۵ درصد مردان بین نخستین تا چهارمین بار ملاقات با یک زن عاشق او می‌شوند در حالی‌که تنها ۱۵ درصد زنان دراین مدت شیفته طرف مقابل خود خواهند شد.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  بهمین دلیل است که عده اي از انها حتی پس از ۲۰ قرار ملاقات عاشقانه با یک مرد نیز نتوانسته اند به احساس عشق عمیق به مردان دست یابند. آنها به مدت زمان بیشتری نیاز دارند. بعد از آگاهی از این واقعیت، اصرار زنان و سختگیری آنها در انتخاب امری قابل درک است.

  مسمومیت در دوران بارداری برای زنان مفید است

  محققان کانادایی دانشگاه تورنتو دریافته اند که مسمومیت هاي معمول در دروان بارداری نقش مثبتی در رشد جنین دارند. حالت ناخوشی و کسالت و البته سردرد در هنگام صبح میتواند ناشی از یک مکانیسم دفاعی باشد که از جنین در مقابل توکسین هاي خطرناک محافظت میکند. از این رو، این نشانه هاي ناخوشایند بیماری برای سلامت زنان مفید هستند.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  زنانی که از کسالت و ناخوشی صبحگاهی رنج میبرند طبق معمولً فرزندان سالمی در شکم خود داشته و به دنیا می آورند و احتمال سقط جنین در انها بسیار کمتر است. علاوه بر این، مسمومیت دوران بارداری میتواند تاثیر مثبتی بر روی هوش نوزاد داشته باشد. با این وجود، علائمی مانند حالت تهوع شدید و مکرر و درد شدید معده و شکم نشانه هاي خوبی نیستند. در اینگونه موارد باید خیلی سریع به دکتر مراجعه نمایید.

  هر چه ضریب هوشی یک زن بالاتر باشد تعداد فرزندان او کمتر خواهند بود

  ساتوشی کانازاوا، روان شناس بریتانیایی ژاپنی الاصل بر اساس مطالعات و محاسبات خود دریافته است میل زنان به داشتن فرزند بیشتر با هر ۱۵ نمره ضریب هوشی بالاتر ، ۲۵ درصد کاهش خواهد داشت. او نتیجه گیری می‌کند که بشریت در کل در حال کم هوش شدن تر است زیرا زنان باهوش نمیخواهند فرزند داشته باشند یا تنها یک فرزند به دنیا می آورند.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  انها تحصیلات، پیشرفت شخصی، شغل و سفر کردن رابه فرزندآوری ترجیح می‌دهند. کانازاوا بر این باور است که بهمین دلیل است که مردان طبق معمولً ازدواج با زنانی که ارزش هاي سنتی دارند را ترجیح می‌دهند.

  هر چه تعداد فرزندان یک زن بیشتر باشد به همان اندازه سریعتر پیر میشود

  محققان دانشگاه جرج میسون در ایالات متحده دریافته اند که زنانی که فرزندان متعددی به دنیا آورده اند دارای تلومر «توالی نوک کروموزوم ها» هاي کوتاه تری نسبت به زنان بدون فرزند دارند. این موضوع بدان معنا خواهد بود که بخشی از کروموزوم ها که مسئولیت محافظت از دی ان اي را بر عهده دارند با گذشت عمر کوچکتر میشوند.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  بیش از ۲٫۰۰۰ زن در سنین مختلف دراین تحقیق حضور داشتند و مشخص شد که هر چه زنی فرزندان بیشتری به دنیا بیاورد تلومرهای کروموزوم هاي او کوتاه تر خواهد بود. با این وجود، این مشکل میتواند در نتیجه عوامل دیگری نیز مانند استرس به وجود بیاید.

  زنانی که لباس قرمز می‌پوشند باعث ایجاد حس حسادت در دیگران می‌شوند

  آدام پازدا، از آکادمی علوم اسلواکی آزمایشی عجیب و غیر معمول را انجام داد. او از تعدادی زن و مرد خواست که به عکسهایی از زنان نگاه کرده و عقیده خودرا در مورد انها بیان کنند. عده اي از زنان حاضر دراین عکسها لباسهای قرمز به تن داشتند و بقیه لباس هایي به رنگ هاي دیگر پوشیده بودند.

  چند ویژگی زنان جذاب | جذابیت زنان در چیست؟

  نتایج نشان داد زنان حاضر در تحقیق نسبت به عکسهای زنان قرمزپوش واکنش هاي شدیدتری نشان داده و ان ها رابه مثابه یک تهدید برای روابط خود میدیدند. هم دو جنیست مورد پرسش قرار گرفته، این خانم هاي قرمزپوش را بی پروا و لاابالی توصیف کردند و زنان نیز اعلام کردند که نمیخواهند شوهرانشان با زنانی این شیوه لباس پوشیدن رفت و آمد داشته باشند.

 

کبوترچند,ویژگی,زنان,جذاب,|,جذابیت,زنان,در,چیست؟,...
ما را در سایت کبوتر دنبال می کنید

نویسنده : کاووسی فر بازدید : 5 تاريخ : شنبه 13 مرداد 1397 ساعت: 20:46